1. miejsce w Polsce dla Urzędu Miasta Biała Podlaska w rankingu prestiżowego, samorządowego miesięcznika czasopisma Wspólnota.
Prezydent Michał Litwiniuk podkreśla: Spełniłem obietnicę wyborczą. Dziękuję bardzo pracownikom Urzędu Miasta. To nasz wspólny sukces. Ten fantastyczny wynik w rankingu przygotowanym przez zespół prof. Pawła Swianiewicza daje ogromną satysfakcję z odpowiedzialnego i skutecznego zarządzania.
W 12. numerze Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowano ranking wydatków na administrację w 2022 roku, przygotowany przez zespół pod kierunkiem prof. Pawła Swianiewicza. Najwyższe miejsca w zestawieniu zajmują JST o najniższych wydatkach per capita. Biała Podlaska w kategorii miast na prawach powiatu zajęła 1. miejsce.
Michał Litwiniuk dla „Wspólnoty”: Oszczędny - przyjazny urząd: tak oceniony w badaniach zespołu prof. Pawła Swianiewicza, to wielkie wyróżnienie i bardzo za nie dziękuję. Jest efektem mojego pragnienia, zdefiniowanego jako obietnica wyborcza. Mam więc osobistą satysfakcję z konsekwentnej realizacji tego, co obiecałem mieszkańcom. To jest też sposób okazania wdzięczności za zaufanie, jakim zostałem obdarzony, bo bialczanie zasługują na to, by ich samorząd był dobrze zarządzany, skuteczny, ale nie kosztowny bardziej niż to konieczne. Za przyjazną, efektywną i niedrogą administrację jestem wdzięczny wszystkim pracownikom urzędu – bardzo zaangażowanym, specjalistom w swoich dziedzinach. To tym bardziej istotne, że każdy samorządowiec boryka się z problemem fluktuacji i niedoborem kadr. Ja zaś bardzo chcę podkreślić, że racjonalność wydatkowania nie wynika z niskiego poziomu wynagrodzeń – bo dbamy o to, by był atrakcyjny na tle innych samorządów – lecz z bardzo dobrej organizacji pracy, efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi i profesjonalizmu urzędników. Tym większe jest moje poczucie dumy ze zgranego i świetnie się uzupełniającego zespołu, który jest kreatywny, multizadaniowy, niezwykle pracowity, otwarty na wyzwania. Jakość pracy naszego urzędu skutkuje również wysoką oceną wśród lokalnych przedsiębiorców, inwestorów, developerów. W urzędzie nie czeka się na załatwienie spraw, bezprecedensowe procesy planistyczne umożliwiają ich działania i rozwój gospodarczy. Dzięki temu wskaźnik realizowanych przez nas inwestycji jest historyczny. Ciągła praca i bieżące dostosowywanie jej organizacji do dynamicznie zmieniających się potrzeb – to jest nasz klucz i priorytet. Staram się pamiętać o tym, że przykład powinien iść z góry, mam tylko jednego zastępcę, nie zatrudniam kierowcy służbowego, a do pracy najczęściej dojeżdżam rowerem, bo jak miałbym, gdy zarządzam miastem dzierżącym dumnie tytuł Rowerowej Stolicy Polski.