Utrudnienia na ul. Warszawskiej
2024-11-25
Zamknięcie przejazdu ulicą Warszawską przy skrzyżowaniu z ul. Artyleryjską wydłużono do 27 listopada (środa) do godziny 9.00.
Jury ogólnopolskiego konkursu Nocy Bibliotek i Platona nagrodziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej za najciekawsze, wyróżniające się wydarzenia w ramach Nocy Bibliotek. W tym roku, pomimo sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa, w czytelniczej akcji wzięło udział 1300 bibliotek z całego kraju. Bialska instytucja kultury, jako jedna z dziesięciu nagrodzonych, została doceniona za szereg ciekawych propozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, z których mogli skorzystać mieszkańcy miasta.
Podczas tegorocznej edycji Nocy Bibliotek, która została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka, bialczanie spotkali się z Cezarym Hince, który promował swoją najnowszą książkę „Piłkarskim szlakiem północnej Lubelszczyzny. Kluby, mecze i rozgrywki ligowe sezon po sezonie 1975-2021". Emocji dostarczyły również spotkania z technikiem kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, Ryszardem Modelewskim, byłym policjantem oraz Robertem Małeckim – jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy literatury sensacyjnej i kryminalnej. Dodatkowo dzieci oraz młodzież wzięły udział w zagadkach detektywistycznych przygotowanych przez Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży „Barwna" oraz Multicentrum.
Zamknięcie przejazdu ulicą Warszawską przy skrzyżowaniu z ul. Artyleryjską wydłużono do 27 listopada (środa) do godziny 9.00.
Prezydent miasta Michał Litwiniuk oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zapraszają na spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim - pisarzem, autorem m.in. Dygotu, Rdzy i Święta ognia.
Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej organizowany Młodzieżową Radę Miasta Biała Podlaska za nami.
Zakończył się cykl artystycznych spotkań w ramach projektu "Warsztaty Mocy", realizowanego przez Multicentrum Biała Podlaska, na który Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w programie Kultura Dostępna.
„Jerzy Sroka – badacz, regionalista” to tytuł wystawy, poświęconej postaci prekursora bialskiego regionalizmu. Została ona otwarta dziś w Muzeum Południowego Podlasia.