Zapraszamy na montaż słowno - muzyczny pt. „Zamyślenie"
2024-11-27
Zapraszamy na montaż słowno - muzyczny pt. „Zamyślenie", w wykonaniu Teatru Słowa oraz Studia Wokalnego "Brevis" działających przy Bialskim Centrum Kultury.
Finałem Dni Patrona Białej Podlaskiej i Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego będzie wspaniałe widowisko prezentujące uwielbianą przez wielkiego bialczanina muzykę wideńskich mistrzów. Inicjatorami wydarzenia są prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Fundacja Orfeo, założona przez Bogusława Kaczyńskiego i jego przyjaciół. Koncert poprowadzi dyrektor artystyczny fundacji, Krzysztof Korwin-Piotrowski.
W widowisku wezmą udział wspaniali artyści: śpiewacy, tancerze oraz Chopin University Chamber Orchestra, która właśnie wróciła z miesięcznej trasy koncertowej po Chinach.
Krzysztof Korwin-Piotrowski to scenarzysta, reżyser i producent telewizyjny i teatralny, dyrektor artystyczny Fundacji ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie oraz Sceny ORFEO, dyrektor Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, kierownik artystyczny zespołu wokalno-tanecznego „Orfeum”, wykładowca na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz, menedżer kultury, kurator wystaw, komentator muzyczny i konferansjer.
Autor scenariuszy spektakli: „Mickiewicz”, „Anna Karenina” wg Lwa Tołstoja, „Wakacje Don Żuana” na motywach „Mieszczanina szlachcicem” Moliera. Reżyser musicalu „Karol” o życiu Jana Pawła II wg scenariusza Michała Kaczmarczyka (9.000 widzów w Tauron Arenie w Krakowie 25 lutego 2017 roku). Realizator (z Anną Siwczyk) widowisk muzycznych prezentowanych w wielu miastach Polski, m.in. w Sali Kongresowej w Warszawie: „Wiedeń moich marzeń” i „Europa moich marzeń”. Współautor (z Marcinem Herichem) scenariusza i inscenizacji widowiska plenerowego – produkcji festiwalowej „Tsunami”. Reżyser musicalu Janusza Kohuta „Szczęśliwi ludzie” w Bielskim Centrum Kultury. Współtwórca (z Anną Siwczyk) inscenizacji spektaklu „Merlin”, którego premiera do muzyki Jürgena Schmitta odbyła się w ramach Festiwalu Muzyki Współczesnej na scenie Theater Bibrastrasse w Würzburgu.
To także dziennikarz, reżyser i producent telewizyjny. Twórca około 400 audycji, emitowanych od 1992 r. na antenie regionalnej (TVP Katowice) i ogólnopolskiej. Scenarzysta i reżyser widowisk telewizyjnych oraz filmów dokumentalnych, m.in.: „Oskarowe kostiumy Barbary Ptak” (TVP 2), „Warszawa Jana Nowaka-Jeziorańskiego” (TVP 1), „Gliwickie lata Tadeusza Różewicza” (TVP 2), „Z Gliwic do Paryża – Wojtek Pszoniak” (TVP 2), „Roland Topor – mistrz czarnego nonSENSU” (TVP Kultura), „Czarownik z Janowa – Teofil Ociepka (TVP Polonia), „Wenezuelska Polonia” (TVP Polonia), „Kinderlager Pogrzebin” (TVP Katowice). Za „Gliwickie lata Tadeusza Różewicza” otrzymał II nagrodę na VI Polonijnym Festiwalu Multimedialnym „Polskie Ojczyzny 2011” w Częstochowie. Film był prezentowany między innymi w TVP 2, TVP Kultura, TVP Polonia, w Stacji Naukowej Polskiej Akademii Nauk w Wiedniu, w Teatrze Studio am Salzufer w Berlinie, w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (z okazji 50-lecia prapremiery „Kartoteki”) i na Uniwersytecie Alberty w Edmonton (Kanada).
Przez 3 sezony artystyczne (2016-2019) pracował w Teatrze Wielkim w Łodzi jako koordynator konkursu i prapremiery opery „Człowiek z Manufaktury” Rafała Janiaka z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk o historii Łodzi, działalności „króla bawełny” Izraela Poznańskiego i fabryki „Poltex” (prapremiera światowa 2 lutego 2019, premiera wersji plenerowej na Rynku Włókniarek Łódzkich 18 maja 2019, Nagroda Artystyczna „Złota Maska” 2019 za wydarzenie roku: megawidowisko plenerowe). Był również autorem projekcji filmowych do spektaklu i asystentem reżysera Waldemara Zawodzińskiego.
Do kwietnia 2019 r. pracował w Oddziale Teatralno-Filmowym Muzeum Historii Katowic, gdzie zainicjował, organizował i prowadził cykle spotkań „Salon sztuk” i „Silesia Press Cafe” (z Marią Trepińską). Prowadził tam również koncerty muzyki operowej i operetkowej oraz był kuratorem pierwszej w Polsce wystawy „Smaki sławy Bogusława Kaczyńskiego”, poświęconej wybitnemu popularyzatorowi opery.
Jest wykładowcą na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Był nauczycielem historii teatru i dramatu w Studium Aktorskim Teatrów Lalkowych w Będzinie, przez 5 lat działał jako rzecznik prasowy i konsultant programowy Górnośląskiego Festiwalu Ars Cameralis. Redagował programy do premier w śląskich teatrach. Prowadził koncerty m.in. w Sali Kongresowej w Warszawie. Współpracował jako komentator muzyczny z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Kwartetem Śląskim, festiwalem „Mikołowskie Dni Muzyki”, „Easy Jazz Festival” i „Silesian Jazz Meeting”. Przez kilkanaście lat prowadził koncerty Żorskiej Orkiestry Rozrywkową Lothara Dziwoki.
W 2011 roku został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" i otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie twórczości artystycznej za reżyserię filmów dokumentalnych o Tadeuszu Różewiczu i Wojciechu Pszoniaku. W 2015 roku wygrał plebiscyt „Dziennika Zachodniego” Lider Roku w Gliwicach „za artystyczne propagowanie pamięci wybitnych gliwiczan, przedstawicieli świata kultury. W szczególności za zrealizowanie wyjątkowego koncertu Matka i Syn odchodzą, poświęconego pamięci Stefanii i Tadeusza Różewiczów.” W 2018 r. otrzymał nagrodę specjalną w konkursie „Audycja Historyczna Roku” oraz II nagrodę w konkursie „Silesia Press” za reżyserię filmu „Kinderlager Pogrzebin”, a także III nagrodę na Polonijnym Festiwalu Multimedialnym „Losy Polaków” w Warszawie za scenariusz i reżyserię fabularyzowanego filmu dokumentalnego „Śląskie kobiety – polskie twierdze”.
Zapraszamy na montaż słowno - muzyczny pt. „Zamyślenie", w wykonaniu Teatru Słowa oraz Studia Wokalnego "Brevis" działających przy Bialskim Centrum Kultury.
Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym wykonywanie oznakowania poziomego na nowym rondzie, na ul. Warszawskiej zostało zakończone. Ruch na rondzie w osi ul. Warszawskiej został już...
Możemy to zrobić angażując się w akcję Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia i bezpłatnie nadać ekozwroty lub rozpocząć w swoich domach przedświąteczne porządki i pozbyć się elektroodpadów.
Za nami podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Biała Podlaska za rok 2023/2024. Najlepszym zawodnikom i ich opiekunom pogratulował prezydent Michał Litwiniuk.
Jej niespełna piętnastoletnia zawodniczka Oliwia Borkowska już ma na swoim koncie siedmiokrotne zwycięstwo na Dziecięcych Mistrzostwach Polski zarówno w formule Gi, jak i No Gi (walki w...