Od kilku dni otwarte są bazy rodzin, które czekają na darczyńców. 21 listopada we wszystkich miastach wojewódzkich, również w Lublinie, odbyły się marsze rozpoczynające ostatnią i najważniejszą kampanię Szlachetnej Paczki. Potrwa ona zaledwie 3 tygodnie. W marszu wzięli udział także przedstawiciele Białej Podlaskiej, którzy jak co roku aktywnie uczestniczą w akcji. Tegoroczny projekt wspiera prezydent Dariusz Stefaniuk, który wraz z pracownikami urzędu miasta przygotowuje paczkę dla jednej z bialskich rodzin. Finał akcji odbędzie się 12 i 13 grudnia.
Kampania liderów, poszukiwania i tworzenie drużyny wolontariuszy, szkolenia, testy, poszukiwania rodzin najbardziej potrzebujących i włączanie ich do projektu – to wszystko już za nami. Teraz rozpoczyna się ostatnia i najważniejszy etap Szlachetnej Paczki. W tym czasie poszukujemy darczyńców, którzy przygotują paczki najbardziej potrzebującym rodzinom.
Dariusz Stefaniuk zdecydował się pomóc 37-letniej Aleksandrze, która samotnie wychowuje trójkę dzieci. Wkrótce rodzina powiększy się o czwarte dziecko, stąd wzrosną także potrzeby. Już teraz dochód na jednego członka rodziny wynosi niespełna 280 zł. Matka potrzebuje przede wszystkim zimowego obuwia dla dzieci i produktów do przygotowywania codziennych posiłków. Prezydent stworzy paczkę razem z innymi pracownikami magistratu.
POLECAMY TAKŻE: pomóż rodzinie z naszego miasta!
W całej Białej Podlaskiej będziemy pomagać dla 50 rodzin, a akcja potrwa jedynie 3 tygodnie. Wolontariusze odwiedzili już wszystkie rodziny, stworzyli ich opisy, żeby móc wprowadzić je do ogólnopolskiej bazy, która została otwarta w sobotę 21 listopada. Wszystkie rodziny z rejonu Biała Podlaska można znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka.pl, gdzie należy kliknąć w zakładkę „Wybieram rodzinę”. Są to zakodowane opisy, w których darczyńca znajdzie historię trudnej sytuacji i dowie się o najpilniejszych potrzebach konkretnej rodziny.
Szlachetna Paczka już od 15 lat pomaga ludziom, którzy znaleźli się w niezawinionej biedzie, osobom starszym, samotnym czy niepełnosprawnym. Daje im impuls do zmiany, poprawy życia i wiarę w to, że nie są sami. W 2014 roku przekazano pomoc wartą 41 mln zł. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest ks. Jacek Stryczek, współzałożyciel i prezes stowarzyszenia Wiosna. Szacuje się, że tegoroczną akcję wesprze milion Polaków.