Aktualności
Deszczowe, ale fantastyczne Dni Patrona! Jarmark zakończyła nowoczesna lekcja historii
2015-09-27

Mimo deszczowej pogody Jarmark Michałowy cieszył się wielkim powodzeniem. Wszystkie przewidziane atrakcje udało się zorganizować. Wyłoniono także laureatów konkursów dla młodzieży, a na Placu Wolności można było poczęstować się pysznym forszmakiem z olbrzymiej patelni. To jednak wciąż nie koniec atrakcji, bo od godz. 18.00 rozpocznie się koncertowo-teatralna część wydarzenia. 

Rywalizację na jak najszybsze ułożenie puzzli wygrała SP 1 w kategorii szkół podstawowych oraz Katolickie Gimnazjum im. C.K. Norwida w kategorii gimnazjów. Oprócz szkolnych zmagań, w bialskim magistracie wywieszono prace plastyczne, nadesłane na konkurs plastyczny "Urodziny mojego miasta". 

Smakowitą niespodzianką dla mieszkańców był z pewnością forszmak, przygotowywany na olbrzymiej patelni. Potrawy z 40. kg mięsa miało starczyć nawet dla 10. wesel, stąd nikt w kolejce nie był zawiedziony i nie odszedł z kwitkiem. Zwłaszcza że w podawanie zupy włączył się sam prezydent miasta. Oprócz tego Plac Wolności był dzisiaj pełen pysznych zapachów i wyjątkowych, regionalnych potraw.

Jarmarkowi towarzyszyły wyjątkowe pokazy, przygotowane przez grupę rekonstrukcyjną. Obserwowaliśmy między innymi prezentację szermierki i żonglerki flagami. W centrum można było usłyszeć wyjątkową muzykę z XVI i XVII i zobaczyć piękne stroje. 

Na bialskim placu można było otrzymać okolicznościową pocztówkę, przygotowaną na jubileusz miasta. Dodatkowo każdy mógł ją ozdobić stemplem 490-lecia miasta. Widokówka przedstawia bialski rynek z początku XX w. Niektóre pocztówki własnoręcznie podbijał i rozdawał mieszkańcom prezydent Dariusz Stefaniuk.

Jednak to wciąż nie był koniec atrakcji. Po godz. 18.00 na placu pojawił się olbrzymi, urodzinowy tort, a później rozpoczęła się koncertowa część imprezy, z Pannami Wyklętymi na czele. To projekt Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Muzycy zaprosili do współpracy wybitne artystki polskiej sceny muzycznej, reprezentujące różnorodność stylową. Oprócz dawno niesłyszanej Kasi Kowalskiej, na scenie pojawiły się: Marika, zespół „Dziewczyny”, Marcelina i Kasia Malejonek. Repertuar grupy został poświęcony kobietom Wyklętym i opowiada ich tragiczne powojenne doświadczenia, głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. Projektowi patronuje postać Danuty Siedzikówny „Inki”, sanitariuszce 4. szwadronu 5 Wileńskiej Brygady AK. 

Pozostałe artykuły

Za nami pierwsze bezpłatne zajęcia z języka angielskiego dla seniorów w Multicentrum Biała Podlaska
2024-11-22

Uczestników zajęć powitał prezydent miasta Michał Litwiniuk życząc "good luck" w nauce. Nauka angielskiego na poziomie komunikatywnym otworzy seniorom drzwi do nowych możliwości i ułatwi codzienne porozumiewanie się oraz podróże.

Pasowanie na przedszkolaka
2024-11-22

Pasowanie to ważny moment w życiu przedszkolaków. Nasi milusińscy z Przedszkola Samorządowego nr 15 i Orzeszkowego Przedszkola w obecności dumnych rodziców, dziadków, nauczycieli i wychowawców złożyli ślubowanie.

Finał w Drużynowym i Indywidualnym Pływaniu Dziewcząt i Chłopców
2024-11-22

Finał w Drużynowym i Indywidualnym Pływaniu Dziewcząt i Chłopców - Licealiada odbył się w I LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.

Targi Pracy i Edukacji pod hasłem "Wyzwania Rynku Pracy: Nowe Technologie, Polskie jest dobre"
2024-11-22

Na Akademii Bialskiej trwają Targi Pracy i Edukacji pod hasłem "Wyzwania Rynku Pracy: Nowe Technologie, Polskie jest dobre".

Spadł pierwszy śnieg. Na drogach zrobiło się ślisko
2024-11-22

Od rana pada pierwszy tej jesieni śnieg - jezdnie i chodniki mogą być śliskie. Prosimy uczestników ruchu drogowego o ostrożność.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.